Szanowni Państwo,

 

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzicie zaprasza rodziców i opiekunów do obejrzenia wykładów profilaktyczno-edukacyjnych, przeciwdziałających przemocy w rodzinie. .

Rodzicu - kochaj, akceptuj, nie krzywdź!

Gdańskich rodziców i opiekunów zapraszamy do posłuchania wykładów profilaktyczno-edukacyjnych, przeciwdziałających przemocy w rodzinie. Specjaliści podpowiadają w nich m.in. na czym polega i jak ważna jest odpowiedzialność rodzicielska za życie dzieci oraz jak ustrzec się niepożądanych zachowań wobec najmłodszych.

 

Cykl specjalistycznych wykładów powstał w ramach realizacji projektu „Kochaj – nie krzywdź!”, Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku. Jest on adresowany do rodziców, opiekunów i specjalistów.

- Zachęcamy rodziców i opiekunów do posłuchania wykładów specjalistów zwłaszcza, jeśli chcą poprawić relacje ze swoimi dziećmi i lepiej odczytywać ich potrzeby – mówi Małgorzata Niemkiewicz, dyrektorka gdańskiego MOPR.

 

Miłość, zrozumienie, akceptacja Filmowe prelekcje dostępne są na stronie Fundacji Pomorskie Centrum Psychotraumatologii w Gdańsku (http://www.psychotraumatologia.com.pl/wyk-ady-wywiady.html ). Przygotowali je specjaliści tej organizacji pozarządowej, na zlecenie Ośrodka. Eksperci wskazują w nich m.in. jak duże znaczenie ma rozwój emocjonalny dziecka w wieku niemowlęcym oraz jak istotne jest w tym czasie zaangażowanie rodziców. Podpowiadają, jak właściwie, mądrze wspierać rozwój psychiczny malca. Wskazują też, jak istotne są: miłość, zrozumienie potrzeb dziecka oraz akceptowanie jego zachowań. To przecież czynniki niezbędne, warunkujące bezpieczeństwo malucha w rodzinie. Wykłady przygotowane w ramach projektu gdańskiego MOPR poświęcone są również m.in. dialogowi międzypokoleniowemu. Mówią o rodzicielskich wyzwaniach, które czasem przerastają i mogą prowadzić do sytuacji przemocowych w rodzinie. Specjaliści Fundacji wskazują też, jak radzić sobie z emocjami, frustracją i problemami opiekuńczymi.

 

Jednocześnie po obejrzeniu interesującego Państwa wykładu prosimy o wypełnienie krótkiej ankiety

link do ankiety: https://forms.office.com/r/PMGBMyYDR7

Z góry dziękujemy

Przypomnijmy, że „Kochaj – nie krzywdź!” został wyróżniony przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej, w konkursie ofert na realizacje w ramach Programu Osłonowego „Wspieranie Jednostek Samorządu Terytorialnego w Tworzeniu Systemu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie”.