W przedszkolu realizowane są programy i projekty autorstwa Rady Pedagogicznej

programy-i-projekty-edukacyjne-17738.jpg [miniatura]

"Poznaj Gdańsk”- projekt edukacyjny mający na celu kształtowanie poczucia przynależności i tożsamości regionalnej.

"Książka oknem na świat" - program własny z zakresu promowania i wspierania czytelnictwa wsród dzieci w wieku przedszkolnym.

"Bezpieczny przedszkolak" - program własny, którego celem jest poszerzanie wiadomości dziecka na temat jego bezpieczeństwa

"Przez relaks do szczęścia”- program własny, który ma na celu nabywanie przez dzieci umiejętności samokontroli, radzenia sobie ze stresem, świadomego wyciszenia i uspokojenia.

Bierzemy udział w wielu programach i akcjach,

zarówno ogólnopolskich, jak i regionalnych. 

Jesteśmy m.in. uczestnikami:

czyta.jpg [miniatura] „Cała Polska czyta dzieciom”- głównym celem kampanii jest zachęcanie dzieci do częstszego obcowania z książką oraz do wspólnej lektury z najbliższymi.

auto.jpg [miniatura] „ Autochodzik” - celem programu jest przygotowanie dzieci do bezpiecznego i świadomego  uczestnictwa w ruchu drogowym. 

woda.jpg

 

„Mamo, tato wolę wodę“- program edukacyjny, którego celem jest podkreślenie roli wody w codziennej diecie oraz wspieranie rodziców w kształtowaniu prawidłowych nawyków  żywieniowych u dzieci.

kubua.jpg [miniatura]

Kubusiowi Przyjaciele Natury“ –to ogólnopolski program edukacyjny, który ma na celu zachęcanie dzieci do dbania o środowisko naturalne. 

programy-i-projekty-edukacyjne-17743.jpg [miniatura]

„Czyste powietrze wokół nas“- program ma charakter profilaktyczny, ale przede wszystkim ma na celu wykształcenie u dzieci świadomej postawy ochrony własnego zdrowia w sytuacjach, gdy są skazane na bezpośredni kontakt z palącymi.

 

aqua.jpg [miniatura]

„Akademia Aquafresh“ -głównym założeniem programu jest zwrócenie uwagi dzieci na konieczność dbania o higienę jamy ustnej.

           

play.jpg [miniatura]             

„ Akademia wyobraźni- Play-Doh”- ogólnopolski program edukacyjny, którego celem jest jest rozwijanie umiejętności kreatywnego tworzenia u najmłodszych, przy pomocy warsztatów kreatywnych.

       

mis.jpg [miniatura]

  "Szpital Pluszowego Misia”- projekt edukacyjny, którego celem jest oswojenie dzieci w wieku   przedszkolnym z lekarzem, szpitalem i przeprowadzanymi w tej placówce badaniami.